Projekt ekologiczny dla Miasta Cieszyn

Piknik Ekologiczny w ramach projektu pn. „Cieszyńska Szkoła EkoMyślenia”
Fundacja EKOARKA realizuje projekt dla Miasta Cieszyn, który rozpoczęliśmy piknikiem ekologicznym dla 500 najmłodszych uczniów cieszyńskich szkół podstawowych.
Przekazywaliśmy wiedzę i umiejętności proekologiczne z zakresu m.in. prawidłowo prowadzonej segregacji odpadów, podejmowania działań mających na celu dążenie do zapobiegania powstaniu odpadów – jako kluczowego elementu hierarchii postępowania z odpadami czy też prowadzenia gospodarstwa domowego opartego na minimalizacji wytwarzania odpadów i maksymalizacji wykorzystania produktów, ograniczenia zużycia wody i energii, ograniczenia niskiej emisji, wzrostu ilości wody opadowej poddanej retencji i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Podczas pikniku uczniowie nauczyli się jak na co dzień dbać o otaczającą ich przyrodę.