Warsztaty ekologiczne…z czym to się je?

WARSZTATY DLA UCZNIÓW i PRZEDSZKOLAKÓW

Warsztaty mają formę miasteczka ekologicznego na parkingu lub boisku pod szkołą,
każda klasa przychodzi na godzinę i w ciągu tego czasu odwiedza  stanowiska z naszymi animatorami

Opisy stanowisk edukacji ekologicznej:

Stanowisko „Rowerowe kino” Ekspozycja składająca się z systemu 3 rowerów i namiotu, w którym znajdują się krzesełka jak w kinie. Dzieci i młodzież pedałując wytwarzają prąd napędzający komputer i rzutnik wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny. Na rowerach zamontowane są specjalne liczniki pokazujące ile prądu wytwarza każdy z rowerzystów W kinie proponujemy prezentacje ekologiczne przygotowane przez Fundację czas 15 minut

Przestrzenne EKO Memory Przestrzenna gra edukacyjna, której kolorowe plansze prowadzą uczestników przez różnorodne zagadnienia związane z naszymi codziennymi nawykami. W grze jest 30 plansz o wymiarach 20x20cm. W EKO-Memory można grać indywidualnie lub grupowo. Pojawiający się element rywalizacji sprawia, że gra nie tylko edukuje, ale również jest bardzo emocjonująca dla uczestników.

Tematyka –Codzienne czynności dla ekologii
Gra planszowa  przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczniowie sami są pionkami i grając kostką przesuwają się na kolejne punkty. Każdemu punktowi przyporządkowane jest pytanie z tematyki np. prawidłowej gospodarki odpadam.

EKO domek – domek o wymiarach 3x3x4 rozłożymy w postaci namiotu w środku domku będziemy prezentować różnorodne eksponaty, które dzieci mogą przyczepiać (meblując i urządzając domek). Będą mogli przyczepić cieknący kran lub zakręcony, święcącą żarówkę energooszczędną lub taką zwykłą, kubeł pełen nieposegregowanych śmieci lub 3 kolorowe kubły służące do segregacji, kompostownik

W przygotowanym projekcie Czyste powietrze Zdrowy człowiek w doborze narzędzi edukacyjnych, doborze odbiorców programu, a także w zaplanowanych działaniach staramy się zaproponować taki program, który odpowiada na te wyzwania, oczywiście w zakresie działań, ekologicznej organizacji. Naszym zdaniem jest to projekt atrakcyjny, nowoczesny, z kilkoma innowacyjnymi propozycjami edukacyjnymi, uwzględniający zmieniające się trendy związane z nowoczesnymi aplikacjami chcemy dotrzeć w pełni do lokalnej społeczności.