Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa opracowana w ramach kompanii pt. „Czyste powietrze zdrowy człowiek w 5 gminach powiatu bielskiego”, przez Fundację EKO, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Aktualności

Eko kalendarz-wrzesień

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Przesiadka na rower lub autobus to nie takie proste. Nie chodzi mi o szukanie wymówek, tylko o to, że Polacy wybrali jakiś czas temu wyraźnie prosamochodowy kurs. Piesi, pasażerowie komunikacji zbiorowej i rowerzyści mają ciężkie życie, ale wiemy, że w naszej gminie jest kila fajnych ścieżek rowerowych.  To, czy do pracy, szkoły, czy na zakupy dojedziesz autobusem,  rowerem czy też samochodem ma ogromny wpływ na nasze środowisko. Każdy dodatkowy przejazd rowerem to potencjalnie jeden przejazd samochodem mniej, a to ma już wymierny wpływ na jakoś powietrza, którym oddychamy. Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.
Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń. Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko.

Fundacja EKOARKA
ul. Podgórska 17
43-384 Jaworze
NIP: 9372639370
KRS: 0000373828
Regon: 241817757
copyright © Fundacja EKOARKA 2021