Czyste powietrze to zdrowy człowiek

Jakie są skutki spalania nieodpowiedniego opału w przestarzałych piecach? Bardzo poważne – dla zdrowia, dla środowiska, dla nas i dla przyszłych pokoleń. Będziemy o tym głośno mówić w ramach projektu „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”.

Projekt ruszył we wrześniu tego roku i będzie realizowany do końca stycznia na terenie pięciu gmin. Są to: Czechowice – Dziedzice, Jaworze, Wilkowice, Kozy, Porąbka. W ramach akcji będziemy mówić o tym, czym jest niska emisja i jakie są jej skutki. Będziemy uświadamiać społeczeństwo, jakie zagrożenie niesie ze sobą palenie w starych piecach tanim węglem i mułem. Będziemy pokazywać, do czego może prowadzić bezmyślne spalanie śmieci w kotłach. Przestawimy również przykłady dobrych praktyk, które można wdrażać w życie.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

• wystawa edukacyjna „Czyste Powietrze – zdrowy człowiek”
  • mobilny happening – „Czyste Powietrze – zdrowy człowiek”
  • pikniki edukacyjne i przestrzenne warsztaty dla szkół